Velmi, ale opravdu velmi nihilistická zvrácenost!

3. března 2011 v 17:01 | invertedgoat |  Velmi chytré řeči
Ahoj, milé nezbedice a milí lumpové!

jistě jste si všimli, že se změnil obrázek vpravo nahoře. Žádná koza už se nedívá na měsíc, ba dokonce ani nepřilétají žádní havrani. Čímpak to, ptáte se?
Odpověď je vcelku nasnadě. Totiž, změna je život a změna k horšímu nečiní výjimku.
No, a pak je tu ta věc, že se někdo zbláznil a převrátil svět naruby.
Stromy rostou opačně, kostel stojí zapíchnutý křížem v zemi, květiny ryjí okvětními lístky v bahně a tyčí svoje zablácené kořeny k nebesům a po obloze, na které září měsíc i slunce najednou, se prohání obrovský kozel. Bizarní, že? A teď mi povězte - jak myslíte, že v takovém blázinci lidé žijí. Žijí vůbec? Mně to tedy celé připadá takové... vybydlené. A proč se ten kozel tak šibalsky - ba ne - zlomyslně usmívá? Vážení, nevím jak vám, ale mně tenhle svět trochu začíná nahánět husí kůži.
Ale ono bude hůř. Představte si sebe, jako malou ušmudlanou holčičku, nebo ještě menšího a ještě ušmudlanějšího kluka s vykulenýma kukadlama, jak stojíte uprostřed pole a pozorujete tu širou planetu, jak jí znáte. Tak je krásně barevná, sluníčko svítí na obloze a vám připadá, že všechno je v pořádku, ikdyž o tom vůbec nepřemýšlíte. Naštěstí nepřemýšlíte o ani tom, že tomu jednou bude jinak. To co bylo barevné a třpitivé, zešedne, to co dávalo smysl, začne být divné a vaše vykulené oči se raději zúží, aby vám do nich nenapadal prach. Jenže to zatím nevíte a ve slastném nevědění pokračujete a tak je to dobře.

A pak se svět najednou zblázní. Kdo ho jen obrátil? Jaký pacholek?
Zatracený škodolibý kozel. No, to mi mohlo být od začátku jasné. Ikdyž to mohlo být cokoliv jiného, co se mihlo éterem a změnilo naše vnímání na všechny věci okolo, pro tentokrát to můžeme svést na kozla a dokázat tak, že celá existence, včetně té naší je převrácená.
Naruby.
Pokud to tedy přijmete a vlezete za ten pomyslný plot, kde je napsáno "inverted world". A k tomu vás koneckonců nikdo nenutil.

(Upozornění: Tento celý článek není surrealisticky laděnou nihilistickou miniúvahou, nýbrž prachsprostou mystifikací. Ve skutečnosti jsem si chtěl jen ospravedlnit hnusný obrázek v záhlaví:))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | Web | 3. března 2011 v 17:50 | Reagovat

Takový svět by byl úspornější. Potřebovali bychom jenom jednu botu - botu na hlavu.

A dlouhé vlasy by musely pryč, abys nedostal společenské zařazení "smeták".

Kresba báječná, jen ten kozel je opravdu děsivě škodolibý... :))

2 invertedgoat invertedgoat | 3. března 2011 v 18:07 | Reagovat

:)) Jedna bota na hlavu by byla výborná, což se nedá říct o čepicích na obě nohy!
Děkuju! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama