Prosinec 2010

Bong O' Mancer

14. prosince 2010 v 19:38 | invertedgoat |  Pseudovýtvarná tvorba
Po dlouhé době jsem se rozhodl zveřejnit obrázek, který není změtí čar, obdelníků, spirál a očí vykukujících z toho všeho do prázdného prostoru před svou pomyslnou zornicí. Tentokrát se bude jednat o obrázek něčeho v podstatě reálného. No, ikdyž...

Přemítali jste někdy o tom, do jaké míry je reálný komixový hrdina? Jesli ano, pravděpodobně jste si přáli, aby byl přeci jen o něco reálnější než ten obávaný padouch, antihrdina, který terorizuje celé město, stát, svět, galaxii, vesmír a tak podobně.
Dnes tu máme jednoho přesně takového. Zloducha, který má v plánu podmanit si celý svět svému zlému a zvrácenému obrazu. Mohli bychom ho považovat za dekadentního malíře, kterým on však vůbec není. Je to nekromancer, který nemá ve svém pomyslném organizéru na pořadu dne nic menšího než vyvolání několikamiliardové armády nemrtvých a zničení světa takového, jaký ho známe.
Náš milý nekromancer má ale menší problém. Pokaždé, když chce vyšlehnout k nebi záblesk mocného světla, kteréžto má vzbudit nenasytné zombies po celé Zemi, něco se zvrtne a On-obávaný tyran, jehož jméno se v nesvaté účtě i samotný Cthulhu bojí vyslovit, drží v ruce bongo. Jak ho tak svírá ve svých pařátech zkázy a soumraku, uvědomuje si vlastně, že by byla škoda této příležitosti nevyužít.

Za několik minut vydíme pána temnot sedět na křesle se zarudlýma očima, které zírají kamsi do hlubin počátků vesmíru a nedovřené lednice v koutku místnosti.
"Cože jsem to vlastně chtěl?" ptá se sám sebe, ale odpověď se mu smýká mezi mozkovými závity, dokud neuteče úplně.
"Ty vole, já asi umím čarovat," pronese po chvíli a zornice se mu ještě rozšíří, "Co takhle vyvolat armádu nemrtvejch, nebo něco takovýho?"
Chvilku svojí myšlenku převaluje kdesi ve své šedozelené mozkové kůře a pak jí uvěří. Pomalu se zvedne z pohovky, roztáhne ruce a s očekáváním obřího světelného paprsku přivře oči. Po chvilce napjatého ticha je otevře. A hádejte dvakrát, co spatří.
"Sakra, já nic jinýho než to blbý bongo asi nikdy nevyčaruju. Ale tak co, pořád lepší než nic..."

Nikdo učený holt z nebe nespadl. Milému bongomancerovi nezbývá než doporučit tréning a hodně trpělivosti :)) Tady máte jeho portrét. Takhle si alespoň sám sebe představuje. Jak však vypadá ve skutečnosti, to zůstane jedním velikým otazníkem.

fas