Obraceč krav: Iluze či realita?

19. září 2010 v 21:29 | invertedgoat |  Humor
Vkládám na Ešusovo požádání. Aby se rozumělo, tuším ve druháku na střední škole nám třídní zadal úkol, totiž vytvořit třídní časopis, do nějž každý napíše jeden článek. Většina lidí psala o sportu, politice a tak dál. Jako třídní recesista jsem si snažil udržet reputaci a proto vzniknul tento literární patvar, který kolísá někde mezi na pomezí mezi literaturou faktu a stupidními moralizujícími řečmi. Užijte si to :))


Obraceč krav: Iluze či realita?

Představme si že stojíme na horské planině. Mraky v barevném spektru zasahujícím od nic neříkající šedé do zlověstně tmavěmodré plují čím dál tím vyšší rychlostí a nemilosrdně si podrobují poslední útržky optimisticky azurové oblohy. Vítr se zvedá a se sarkastickým kvílením odrážejícím se od horských úbočí manipuluje vším, co neklade odpor. Vidíme osamocenou horskou chatu. Slyšíme zvuk zaklapovaných okenic… Moment. Na tom co vám vyprávím není vůbec nic zajímavého. Zajímavá je TA věc co se před onou chalupou válí… Co je to zač? No…pěkně od samotného počátku…

Existuje pradávná legenda. Vypráví o muži, který byl velmi bohatý a měl největší statek v širém kraji. Na tom statku pěstoval všechny druhy zvířat, od dobytka po cvičené tarantule. Jednoho krásného dne se však rozhodl všechen brav, kur i exotická zvířata vyměnit za krávy, protože se chtěl stát nejmocnějším mlékařem v této i jakékoli jiné galaxii. Povedlo se mu to. Jeho mlékárenské impérium skutečně nemělo obdoby. Desítky druhů tvarohů a mléka, stovky příchutí, tisíce zaměstnanců. Jednoho ne už tak krásného dne se mu přihodila prapodivná věc. Našel jednu z jeho hlavních dojnic ležet živou, ale převrácenou na zádech. Muž si s tímto faktem nevěděl rady, tak se za pozdního večera modlil k Bohu. I Bůh mu pravil: "Jdi a sestroj obraceč krav". Muž neuposlechl a šel spát. Když se ráno vzbudil, všech jeho 18756 krav leželo vzhůru nohama a nespokojeně bučelo. Muž se oběsil a mlékařské impérium padlo…Hned po pádu tohoto korporačního velikána však krávy byly zpět na nohou. Živé a zdravé. Neuvěřitelné, co?
Tolik mytologie. Věřte tomu či ne, ale obraceče krav jsou jednou z nejzávažnějších otázek současnosti. Lidstvo jako takové se v této problematice dělí na 3 tábory podle názoru na věc: Skupina A - Obraceče krav existují a jsou vlivnější než si myslíme. B - Obraceče krav existují, ale považujeme je za něco jiného (např. obraceč sena). A na závěr nejrozšířenější tábor C a jeho zásadní otázka : "Co to ksakru je za blbost?!".

Existuje to skutečně? Proč je to tak důležité? Ani na jednu otázku lidstvo nezná jednoznačnou odpověď, stejně jako například na otázku globálního oteplování. Ač jsem zastánce skupiny A, pokusím se o objektivní vysvětlení. Zkuste si představit scenérii ze začátku tohoto článku. Před horskými chatrčemi v takovýchto krajinách se dosti často válí podivná věc. Vypadá jako trakař s velkýma kolama a obří vidlicí, kterou by se dala nabrat obrácená kráva.

Ač to není žádný spolehlivý důkaz, je to potenciální obraceč krav. Rozumějte, potencionální jediný lék na současnou ekonomickou krizi, potenciální svatý grál, potencionální řešení všech problémů. Hlavní problém je však v tom, že lidstvo obraceče krav jako takové zavrhlo. Vždyť je to přece nesmysl. Žádná kráva se v životě nedostane do polohy, ze které by se sama nezvedla na nohy! A i kdyby ano, jak to pomůže řešení globálních problémů? A i kdyby přece jenom ano…Ale no tak!
Tady máme odpověď na naší extrémně chaotickou úvahu bez východiska. Absurdita. To je to co lidstvo potřebuje. Potřebujeme věřit něčemu absolutně nesmyslnému, pokud to v nás zapaluje sebemenší jiskru naděje v lepší budoucnost a realitu. Absurdita dělá náš svět v barevném spektru zasahujícím od nic neříkající šedé do zlověstně tmavěmodré zkrátka barevnějším. Ale proč to vlastně říkám? Tohle není ten případ. Obraceče krav existují. Jsou tu mezi námi a mezi námi a navždy budou…Ať už vypadají jakkoliv…

obracecprasat
Ilustrační foto: Fanoušky vyrobená replika údajného obraceče krav. Nepodařilo se sehnat kravího dobrovolníka (veškerý dobytek se oháněl jakýmsi hinduistickým právem svatých), proto se nám za tučný honorář pomejí nabídl čuník jménem Chrocht. Celou záležitost poté popsal jako "demoralizují" a "ponižující". Ostatně, čemu se divíme, myšlenka obraceče prasat je navýsost přitažená za vlasy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama