Pseudovýtvarná tvorba

30. července 2010 v 18:15 | invertedgoat |  Pseudovýtvarná tvorba
Taky si tak rádi kreslíte, aniž byste měli nějakou představu, jak by obrázek měl ve výsledku vypadat? Vezmete do ruky tužku, nakreslíte oblouček, škrtnete ho rovnou čarou a přemýšlíte o blízké budoucnosti vašeho obrazu. Samozřejmě nic smysluplného nevymyslíte a to je jedině dobře. Směle pokračujete. Oblouček, čárka, kolečko, čtvereček, vlnovka. Vše zkontroluje kritickým okem a půlku věcí vygumujete.
Potom nakreslíte oko. Nebo ptačí zobák. Nebo zahradní rozstřikovač. Nebo cokoliv, co se vám vynoří z nejtemnějších zákoutí mysli, když se zamyslíte nad obědy ze základní školy. Něco malého tomu chybí, že?
Nakreslíte tomu ruce, jedno ucho a pak se zasměte tak zlověstně, jak jen umíte. V budoucnu vašemu uměleckému dílu budou zlí jazykové dozajista něco vytýkat. Nezalekněte se a vzkažte jim: ,,Tohle je POSTMODERNA, vy ignoranti!"
A to, co po sobě zanecháte, bude věčné.

Jednoduše řečeno, zakládám novou rubriku. Bude věnována mým kresbám tužkou a lihovkou a slovům, která vám obrázek představí.  Tvořeno převážně ve školníchích lavicích bez užití jakýchkoliv psychotropních látek. Kritika se nejen přijímá, ba dokonce je i vítaná!mzbw
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | Web | 1. srpna 2010 v 23:58 | Reagovat

Postmoderna válí, to jo.

Vůbec jsou všichni tihle, co dělají takové ty věci (kreslí, malují, já to nerozeznám, výtvarkářka by mě za to ztloukla do kulatý krychle a zacpala mnou dřez, ale já jsem příkladný ignorant:), jsou předmětem mého obdivu. Jedna moje novopečená známá mi ukazovala kresbu (malbu, co já vím) jedné celebrity, kterážto vypadala dokonce lépe než na živo.

Natož to tvé dílo, přiložená ukázka, protože to ani žádné "na živo" není. A to je na tom ta husťárna. A možná i ta postmoderna :)

2 invertedgoat invertedgoat | 2. srpna 2010 v 0:33 | Reagovat

Děkuju :) já zase hrozně obdivuju lidi, co kreslí věci, které "na živo" existují. Několikrát jsem to v minulosti taky zkoušel, ale nějak mi na tom nevoněla ona povinnost držet se detailu. Např. něčí obličej nedává moc prostoru pro vlastní invenci (přesněji řečeno, dává, ale třeba Simone z Epicy by mi moc nepoděkovala, kdyby "se" viděla:)) Proto mám z tvůrčího pohledu radši styl "čára sem, čára tam, třeba na mě něco vykoukne" (pro ty, kdo to berou vážně, postmoderna, postpostmoderna, atd :)) Jsem rád, že si moje snažení najde svoje pžíznivce..

Mimochodem, nikdy jsem nic nestudoval, ale tuším, že kresba se provádí tužkou, popř pastelkama a malba štětcem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama