Definice nudy

30. května 2010 v 19:02 | storm |  Velmi chytré řeči
,,Stůj. Ani se nehni. Stejně není žádný rozumný důvod, proč se hýbat, věř mi. Nemá to cenu. Ať půjdeš kamkoliv, stejně se nedočkáš ničeho, co by stálo pohybu. Slyšíš mě? Odlož i tu kytaru, zahoď tužku. Tak. Gratuluji, jsi připraven. Jedem."

Někdy si říkám, že mi moje podvědomí něco takového opravdu musí našeptávat. Totiž, abych to vysvětlil: Venku je krásně, zrovna náhodou ani neprší. Moje kolo už má víc než měsíc proraženou duši. Pod stolem mám tak třícentimetrovou vrstvu prachu. Moje lepší polovička má dva dny před přijímačkama na vejšku. Děti v Africe mají hlad. A já nemám nic lepšího na práci než koukat z okna na tu překrásnou vesnickou stagnaci veškerého bytí, do které tak bezchybně zapadám.

,,Ten facebook vypínat nemusíš. Vlastně bude mnohem lepší, když ho necháš zapnutej a budeš klikat každou půlminutu na refresh, ikdyž víš, že se refreshuje sám. Fajn. A teď zůstaň..."

Ano, facebook hraje v každé správné nudě velice důležitou roli. Představte si kolik toho můžete udělat, aniž byste udělali cokoliv užitečného či uspokojivého. Například to množství profilů, které můžete prolézt. Přátelé. Přátelé přátel. Nepřátelé. Můžete se podívat, v jakých skupinách jsou ti lidé přidáni. Chci být stebou<3 :-*, Aktivuj si PREMIUM FEJSBUK!!. Po několika minutách z toho můžete dostat vcelku obstojnou depresi a chuť někoho zabít něčím tupým a těžkým. 

,,Podívej se, takhle to dlouho nevydržíš. Radši zapni nějakou muziku. Mám ti takový nepříjemný pocit, že se právě chystáš vstát a udělat krok. Ten krok, který roztrhne kouzlo tohoto okamžiku.."

Ano, skutečně, nuda je jediný stav mysli, při kterym okamžik trvá hodiny. Zapínám si Psalm 69 od Ministry a poslouchám, jak na mě heroinovej vlčák Al Jourgensen kříčí něco, co zní jako NEW WORLD ORDER. A to je přesně ono. Nuda není žádným arogantním vetřelcem v podvědomí. Je to něco, co jsme si objednali. Kdybych chtěl, dokázal bych si i v neděli najít něco, čím se zabavit. Koneckonců, tuto velmi chytrou řeč čtete jen proto, že jsem to NĚCO našel :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ctitelka :) ctitelka :) | 5. června 2010 v 2:17 | Reagovat

Chtěla bych ti staršně vynadat za tu tvojí nudu a zabíjení času.Vyjmenovat ti seznam věcí,co máš udělat.Ale dneska tě toho ušetřím,protože mě tak krásně zahřálo u srdce,že jsi mě nazval svojí lepší polovičkou(pokud si teda ovšem myslel mě :-P)Odpusť mi všechno moje zlobení,prosím...

2 Janinka Janinka | 4. března 2011 v 14:54 | Reagovat

je to moc pěkný! baví mě číst, co ti zrovna našeptává mysl. Část s facebookem mi byla něčím familiární :)
A i když začínáš těmi pesimistickými řečmi lidí, co bezcílně bloumají od nikud nikam, a které nemám v lásce (čárka před A je záměrná :)) konec je krásný a plný naděje.. měla bych se jít učit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama