The Axis Of Perdition

29. dubna 2008 v 20:16 | storm |  Hudební objevy
Nejsou to ani dva dny co jsem se vám pokoušel přiblížit experimentálně black metalové BLUT AUS NORD. Nyní se o to samé pokusím s jejich ještě ujetějšími kolegy THE AXIS OF PERDITION. Uchu lahodí už samotný název kapely (osa vyhlazení/záhuby atd...)
Takže. kapela pochází z Velké Británie, konkrétně Anglie, ještě konkrétněji z Middlesboroughu. Jejich "hudbu" není vůbec lehké popsat. Základ tvoří převážně black metal spojený s mrazivým temným ambientem. Bez rozmýšlení můžu říci, že je to nejvíce atmosférická a odpudivá (v dobrém smyslu) věc co jsem kdy slyšel...
Atmosféra útočí na smysly a city posluchače opravdu bezcitně. Vyvolává pocit úzkostu nerůznějšími pazvuky, vyděšeným jekotem, zvuky sirén atd. v kombinaci s občasnými mrazivými riffy, bicím automatem a šíleným vokálem.
První album The Ichneumon Method bylo možná nejpřístupnější blackmetalovovým fanouškům. Na první skladbě Ruined Nation Awakens nebylo kromě SilentHillovského začátku nic extra zvláštního... Ovšem jak se blíží konec alba a přicházejí skladby jako Born Under Knife/ Live In Pain začíná na atmosféře přituhovat... Daddy, Where are you? Poslední skladbou Disturbance In Perpetual Screen je naznačeno, jak se bude kapela dále vyvíjet...Opravdu bizarní zakončení, po kterém ztratíte veškeré iluze o hudebních extrémech.
Druhý počin Physical Illucinations in the Sewer of Xuchilbara (uf, doufám že jsem to napsal dobře) považuju za vrchol jejich tvorby. První skladba Interference From The Other Side: Pendulums Pray je čistě ambientní, ale ostatní jedou v tom nejklaustrofobičtějším black metalu jaký je možno stvořit. Skutečně nedoporučuju pouštět si toto o samotě v noci na chatě. Nejlepší je asi poslední Heaving Salvation In The Paradise Of Rust...Ten konec...skutečně...vracím se domů, do toho utopeného kousku schnilé reality, kterým jsem...já.
Zatím poslední věc je Deleted Scenes From Transition Hospital. Zde je patrný ještě větší příklon k ambientu. Hlavním motivem celého alba je pravděpodobně pocit sžíravého zoufalstí které provází člověka bloudícího v chodbách nemocnice, z kterých není úniku a ve kterých číhají ta největší zvěrstva. Otázkou je jak je to celé myšleno. Má to představovat "skutečný" příběh, jak je vyobrazeno na obálce, nebo je to celé metafora a psychiatrové z TAoP se nás pokouší navést do našeho nitra, té špinavé věci, z které není úniku? Težko říct. Celé album působí jednak strašidelně, ale na druhou stranu nutí k zamyšlení... Za nejlepší kousky považuju první a poslední skladbu (Deleted Scenes: In the Hallway Of Crawling Filth, Deleted Scenes: In the Gauze-Womb of the God Becoming), pak This, Then, Is Paradise? a jako takovou psychedelickou lahůdku beru One Day You Will Understand Why. Chtěl bych znát obsah textu.
Co ještě stojí za zmínku o těchto týpcích stojí za zmínku je, že dělali část soundtracku ke hrám Silent Hill, a že budou v nejbližší době vydávat nové LP Doufám že nás kluci pěkně psychicky zruinují.
Zase házím nějaké mp3. (uloz.cz)
A Ruined Nation Awakens (album Icheumon Method)
Entangled In Mannequin Limbs (album Deleted Scenes...)
Heaving Salvation In The Paradise Of Rust (album Physical Illucinations..)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 metallady metallady | 4. dubna 2009 v 19:10 | Reagovat

njn black... ten de sice mimo mě ale něco z něj si taky poslechnu šoda že tu nemáš Gorgoroth(jestli jo tag sem to přehlídla tag to sorry)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama