Blut Aus Nord

27. dubna 2008 v 21:13 | storm |  Hudební objevy
Blut Aus Nord ve svém prvopočátku byl čistě black metalový projekt člověka, který si říká Vindsval (je to také jediný stálý člen BaN až dodnes)
První dvě alba (Ultima Thulee a Memoria Vetusta) jsou krásná atmosférická díla, z kterých čiší mráz a hory... Je to zvláští, ale Vindsval NENÍ z Norska, ale z Francie. Na dalších albech toho norsky stylizovaného BM nechal, ikdyž ne uplně.
Na albech jako The Work Which Transforms God nebo Mystical Beast Of Rebellion do klasických BM prvků začal přidávat industriální, ambientní kakofonické a všemožně avantgardní prvky. To vše vyvrcholilo albem MORT, které se metalu nepodobá takřka vůbec. Do paměti se vryjí především rozladěné kytary a podivně utopený skřípající vokál. Hudba MORTu je v podstatě Dark Ambient s občasným zábleskem něčeho co připomíná metal. Atmosféra je... úchylná...nepopsatelná. Toto album mohu doporučit jen milovníkům experimentů. :)
Poslední kousek Odinist je o něco přístupnější metalové veřejnosti, ale i to je třeba brát s rezervou. Fanoušek kvlt black metalových kapel jako Immortal nebo Marduk bude nejspíše zklamán. Tohle je Black Metal bez rychlých bicích a ostrých riffů...vše je spíše rozmazané a zasněné.
Na závěr házím nějaké mp3ky, které samozřejmě nejsou uloženy na tomto blogu a do 24 hodin je smažete ze svého počítače, jasné?:D... A jesli se vám ukázky líbí, kupte si celá alba !

Till´I Percieve Bifrost
Our Blessed Frozen Cells
(z alba The Work which Transforms God)
Odinist
(Stejnojmené album)
Chapter II
(z alba MORT)
Kromě výše zmíněné diskografie BaN vydali ještě EP Thematic Emanation of Archetypal Multiplicity, o kterém bych se někdy rád zmínil samostatně.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama